Gå til hovedindholdet

Kontakt os

Her finder du kontaktoplysninger og adresser til Landbrugs- og Fiskeristyrelsen.

Kundevejledningen

Tlf.: 33 95 80 00
Normale åbningstider:
Mandag-torsdag fra 9.00-16.00
Fredag fra 9.00-15.00 

Under ansøgningsrunden 2017 har Kundevejledningen også åbent på følgende tidspunkter:

1. februar kl. 7.00-16.00
1. marts kl. 7.00-16.00
22. marts kl. 7.00-16.00

Påsken: 15., 16. og 17. april kl. 9.00-16.00. 

20. og 21. april kl. 9.00-21.00. 

Adresser og åbningstider

Landbrugs- og Fiskeristyrelsens hovedadresse er i København, men da vi er en styrelse, der har mange enheder rundt omkring i landet, har vi flere adresser.

Find styrelsen i hele landet

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen København
Nyropsgade 30
1780 København V
Telefon: 33  95 80 00
Telefax: 33 95 80 80
Åbningstider: Mandag-torsdag fra 9.00-16.00
Fredag fra 9.00-15.00

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Tønder
Pioner Allé 9 
6270 Tønder
Telefon: 33 95 80 00
 

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Randers
Haraldsvej 60D, 2. sal
8960 Randers SØ
Telefon: 98 19 30 55
Telefax: 98 19 39 55
Vagttelefon: Eksport/import: 20 90 09 20
Åbningstider: Mandag - fredag 8.00 - 15.00

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Odense
Agerhatten 5F
5220 Odense SØ
Telefon: 72 41 47 97

Åbningstider: Mandag - fredag 8.00-15.00

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Ringsted
Frejasvej 1
4100 Ringsted
Telefon: 46 56 27 00
Åbningstider: Mandag - fredag 8.00-15.00

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Kolding
Eltangvej 230, 1. sal.
6000 Kolding
Telefon: 75 36 03 99
Åbningstider: Mandag - fredag 8.00 - 15.00

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Herning
Lollandsvej 4 
7400 Herning
Telefon: 72 41 47 91 

Landbrugs- og Fiskeristyrelsen Augustenborg
Storegade 2
6440 Augustenborg
(post skal sendes til København)

FiskeriMoniteringsCenter FMC
Tlf: 72 18 56 09
Eltangvej 230, 1. sal.
6000 Kolding

 

Fiskeriinspektorat VEST
Tlf: 72 18 58 30 

Afdelingen i Frederikshavn
Sandholm 10
9900 Frederikshavn

Afdelingen i Nykøbing Mors
N. A. Christensensvej 40
7900 Nykøbing Mors

Afdelingen i Hvide sande

Vesterhavsvej 302
6830 Nørre Nebel

Fiskeriinspektorat ØST
Tlf. 72 18 58 30

Afdelingen i Kolding
Eltangvej 230, 1. sal.
6000 Kolding

Afdelingen i Ringsted
Frejasvej 1
4100 Ringsted 

Afdelingen i Randers
Haraldsvej 60D, 2. sal
8960 Randers SØ

Afdelingen i Rønne
Munch Petersens Vej 8
3700 Rønne

Fiskerikontrolskib Havørnen
c/o Landbrugs- og Fiskeristyrelsen
Nyropsgade 30
1780 København V.
Mobil: 30 20 35 16 og 72 18 57 80

Fiskerikontrolskib Vestkysten
c/o Fiskeriinspektorat Vest
Afdelingen i Frederikshavn
Sandholm 10
9900 Frederikshavn
Mobil: 30 24 72 50 og 72 18 57 90
Fax: 33 45 58 61 

Fiskerikontrolskib Havternen
c/o Landbrugs- og Fiskeristyrelsen
Nyropsgade 30
1780 København V
Mobil: 72 18 59 40

Kastrup Lufthavn (Importvagten)
Kystvejen 16
2770 Kastrup
Vagt tlf. 20 90 09 72
Mobilfax. 20 71 71 01
Telefax. 32 31 40 51
E-mail: cph@lfst.dk

E-mails til Landbrugs- og Fiskeristyrelsen

Her finder du mailadresser til alle enheder i Landbrugs- og Fiskeristyrelsen.

Du er også velkommen til at skrive til Landbrugs- og Fiskeristyrelsens hovedpostkasse på mail@lfst.dk

Vi forsøger at svare på alle e-mails så hurtigt som muligt.

Enhed

Mailadresse

Administrativ Jordbrugskontrol

jordbrugskontrol@lfst.dk

Arealtilskud

arealtilskud@lfst.dk

Data & Analyse

dataogrisikoanalyser@lfst.dk

Direkte Betalinger

direktebetalinger@lfst.dk

Direktionssekretariatet

direktionssekretariatet@lfst.dk

EU & Erhverv

euogerhverv@lfst.dk

EU & Fiskeriregulering

fiskeri@lfst.dk

Fiskeriinspektorat VEST

frederikshavn@lfst.dk

Fiskeriinspektorat ØST

inspektoratoest@lfst.dk

Fiskerikontrol

fiskerikontrol@lfst.dk

FiskeriMoniteringsCenter (FMC)

fmc@lfst.dk

Fysisk Jordbrugskontrol

fysiskkontrol@lfst.dk

Havternen (kontrolskib)

havternen@lfst.dk

Havørnen (kontrolskib)

havornen@lfst.dk

Herning

herning@lfst.dk

HR

hr@lfst.dk

Informationssikkerhed

sikkerhed@lfst.dk

IT

it@lfst.dk

Jordfordeling og Landbrugslov

jordfordeling@lfst.dk

Jura

jura@lfst.dk

Kolding

kolding@lfst.dk

Kort & GIS

kortoggis@lfst.dk

Kunder & Kommunikation

kommunikation@lfst.dk

Miljø & Biodiversitet

miljobio@lfst.dk

Odense

odense@lfst.dk

Planter

planter@lfst.dk

Projekttilskud

projekttilskud@lfst.dk

Projekt Organisation & Flytning

pof@lfst.dk

Randers

randers@lfst.dk

Revision

revision@lfst.dk

Ringsted

ringsted@lfst.dk

Tilskudsudbetaling

tilskudsudbetaling@lfst.dk

Tilskuds-IT

tilskudsit@lfst.dk

Vand & Natur Tilskud

vandnatur@lfst.dk

Vestkysten (kontrolskib)

vestkysten@lfst.dk

Økonomi

okonomi@lfst.dk

Sikker e-mail til Landbrugs- og Fiskeristyrelsen

Din e-mail må ikke være større end 30 MB med vedhæftninger, og den må ikke indeholde eksekverbare filer (for eksempel .bat, .cmd, .exe, .msi etc.), der kan indeholde skadelig kode.

MENU